David Hrabovský a Ondřej Krajča jsou zařazeni do EuroApprentice Network

V souvislosti s Novou agendou dovedností pro Evropu vzniká za spolupráce Národních agentur programu Erasmus+ z Německa, České republiky, Rakouska, Dánska, Finska a Itálie nová iniciativa EuroApprentice Network, neboli Síť Euro-učňů.

Naši žáci oboru Podnikání, třídy 1. N David Hrabovský a Ondřej Krajča se 29. 5. 2017 zúčastnili v Praze prvního setkání pořádaného Domem zahraniční spolupráce a budou společně s dalšími třemi studenty z ČR representovat naši školu SOŠ J. Sousedíka  a Českou republiku v rámci této sítě Euro učňů.

Do sítě jsou zapojeni účastníci stáží programu Erasmus+ v odborném vzdělávání a přípravě, kteří jsou zároveň žáky nebo absolventy učebních oborů a mají chuť sdílet svou zkušenost v zahraničí.

Hlavní akcí iniciativy bude každoroční setkání všech zapojených Euro-učňů na evropské úrovni, které tento rok proběhne už 7. – 9. června 2017 v Kolíně nad Rýnem. Cílem setkání je umožnit Euro-učňům sdílet zkušenosti ze stáží s dalšími lidmi s podobnými zážitky, navzájem se učit a tím posílit společnou identitu v rámci sítě. Na programu budou také workshopy, které Euro-učňům po návratu domů pomohou předávat jejich zážitky ze stáže vybraným cílovým skupinám a uspořádat vlastní akci od nápadu až po uskutečnění.

Presentace zahraničních stáží, které realizujeme v Německu a Anglii prostřednictvím Davida a Ondřeje dá naší škole nový rozměr iniciativ mezinárodního charakteru.  

Mgr. Františka Vyškovská
Koordinátorka projektů Erasmus+

zpět na výpis článků

Související články

Národní setkání Euroučňů 2024

Národní setkání Euroučňů 2024

Dne 15. a 16.3.2024 se naše žákyně Hana Horalíková a Tereza Macková ze třídy 2.N zúčastnily národního setkání euroučňů v Praze.

Euro učeň David Kalvoster a Jaroslav Mezírka opět v Praze

Euro učeň David Kalvoster a Jaroslav Mezírka opět v Praze

David Kalvoster a Jaroslav Mezírka, studenti oboru Podnikání  sdíleli své zkušenosti s programem Erasmus+ 10. a 11. 2. 2023 v Praze.

 

Euro učeň Jaroslav Mezírka representoval ČR na LTA EuroApprentices v Praze

Euro učeň Jaroslav Mezírka representoval ČR na LTA EuroApprentices v Praze

Jaroslav Mezírka, student oboru Podnikání naší školy dostal jedinečnou příležitost se zúčastnit mezinárodního setkání Euroučňů  od 20. - 23.9.2022 v Praze. Naše hlavní město se stalo po Německu, Rakousku a Maltě čtvrtou hostitelskou zemí, ve které se setkali absolventi stáží Erasmus+ z osmi evropských zemí.